Muzikoterapie

image 22. - 24. 10. 2014
epocha s denními studenty

Zveme všechny zájemce z řad široké veřejnosti na jedinečnou výukovou epochu s muzikoterapeutkou Gunhild Cornelií von Kries (Německo).

Muzikoterapeutka Gunhild von Kries je všestranná osobnost, ve své profesi zajímavá především výzkumy tvorby a podstaty zvuku, které ji vedly k vyvinutí řady vlastních hudebních nástrojů. Smyčcové nástroje, inspirované tradičním finským nástrojem Tähtivirtou, jsou tvarovány do forem odpovídajících kvalitám různých druhů dřev. Prostřednictvím jejich jemného zvuku pracuje Gunhild von Kries s léčivými silami ticha a času, které popisuje ve své knize "Čas uzdravuje" (orig. Zeit heilt, Begegnungen mit dem Klang der Zeit). Mimo to je zakladatelkou hudebního uskupení Klangblütte, aktivně včelaří (je autorkou originálních "přirozených úlů") i autorkou dětské stavebnice (s níž si děti mohou hrát a dospělí o ní přemýšlet). V Akademii sociálního umění TABOR vede studijní obor Muzikoterapie.

Pro studenty Akademie je tato epocha zdarma. Pro ty zájemce, kteří nejsou studenty Akademie je cena za epochu s Gunhild von Kries určena na 1500,-. Pro zaharaniční účastníky je cena za seminář 100 €. (Für ausländische Teilnähmer kostet das Seminar 100 €.)

Poplatek je splatný v kanceláři Akademie vždy před začátkem kursu.

Z organizačních důvodů potřebujeme vědět, jak velká bude pracovní skupina, chceme tedy všechny zájemce požádat, aby se předem přihlásili na posta@akademietabor.cz

Program:
Seminář muzikoterapie začíná každý den (středa - pátek) v 9:00 a končí zhruba kolem 18:00 hodin, v pátek ve 13:30.