Umění řeči jako životní síla

image

Celodenní seminář pro veřejnost

13. října 2018
od 10:00 do 18:00

Zveme Vás na další pokračování semináře Umění řeči jako životní síla - Dech jako propojující element řeči a pohybu, které je určeno pro všechny zájemce bez ohledu na předchozí účast.

Jaký vliv má duševní nálada na dýchání a jaké způsobuje změny v řeči a gestikulaci?
Jak tento vliv působí v pedagogice a terapii?
Nehledě na to zda jsme učitelé, vychovatelé, terapeuti nebo rodiče - všichni musíme mluvit!

Můžeme však rozvíjet vědomí v naší vlastní řeči a pohybu. Je to cesta od toho "co mluvíme", k tomu "jakým způsobem mluvíme".

Obsahem naší práce bude:

Lektorka semináře

Paní Nora Vockerodt se narodila v roce 1949, studovala anthroposofii, divadelní vědu, tvořivou řeč (Sprachgestaltung) a zpěv (Škola pro odhalení hlasu). Je divadelní režisérkou a lektorkou pro obor „Tvořivá řeč a dramatické umění“ na Akademii sociálního umění Tabor v Praze, spolupracuje se Základní školou logopedickou a základní školou praktickou, dlouhodobě se také věnovala práci s dětmi a mládeží. Díky svým zkušenostem dokáže intenzivně pracovat s řečí a řeč napravovat, často také pracuje s gesty a jejich významem - jak pro divadelní projev, tak pro pedagogickou - terapeutickou oblast.

Pro koho

Seminář je určen pro ty, kteří pracují v pedagogickém či terapeutickém oboru, zároveň pro všechny, kteří chtějí nabýt jistoty ve svém vlastním projevu a kultivovat svou řeč.

Místo setkání

Akademie sociálního umění TABOR, Španělská 10, 120 00 Praha 2 – Vinohrady. Vchod recepcí z ulice Na Smetance (bezbariérový vstup). Zobrazit na google maps »

Cena semináře a další informace

Cena za celodenní seminář je 600 Kč. 
Přihlašujte se prosím na posta@akademietabor.cz 

Prosíme, vezměte si na ven dostatečně teplé oblečení a pevné boty, na dopoledne pak měkkou obuv.