Léčivá moc pohádek

Obrázek nebo fotografie#4597

Lidská duše je živá z pravých obrazů, které vedou k porozumění vlastnímu tajemství lidské bytosti.

Vyprávění pohádek představuje velice vážnou a potřebnou práci. Ta vážnost spočívá v tom, že si my lidé začneme více všímat, co potřebuje k životu naše duše. Už víme něco o tom - a v podstatě dobře -, co potřebuje k životu naše tělo. Víme, že z něčeho rosteme, z něčeho sílíme, něco odbouráváme, něco proměňujeme. To všechno jsou procesy našeho těla. Ale už velice dávno jsme se přestali zabývat tím, co potřebuje k životu naše duše.

Naše duše potřebuje potravu, která je skutečnou potravou, která je skutečnou substancí. A protože naše duše je velmi podvyživená a velmi hladová, je potřeba jí poskytnout takový pokrm, abychom z něho byli schopni žít nejenom do příštího týdne, ale abychom byli schopni z tohoto pokrmu, který přijmeme, čerpat a darovat i těm, kteří se s námi setkají.

Seminář je určen pro rodiče s dětmi i bez dětí, babičky, vychovatelky ve školkách a školách, pedagogy, divadelní a další umělce snažící se o rozumění dávným obrazům.

Ano, to mne zajímá, chci se přihlásit »

Obsah

Mnozí už na lidskou duši nevěříme. Mnozí z nás ji vnímají pouze jako činnost dostředivého a odstředivého nervstva a vyrovnávání nejrůznějších emocionálních hladin na základě biochemických procesů. Pokusíme se uvidět znovu lidskou duši jako Psýché, nejkrásnější z dcer lidských, která je zasnoubena nejstaršímu a nejmladšímu bohu, bohu lásky Érótovi.

Pohádky jsou obrazy, které přinášejí lidské duši pokrm, z něhož může na Zemi dále žít a působit.

Jak bude seminární cyklus organizován

Setkání bude složeno z vyprávění pohádky a následného výkladu k porozumění pohádkovým obrazům pomocí uměleckého ztvárnění a interpretace.  

Lektor

PhDr. Anežka Janátová

Termíny setkání

25. října, 8. listopadu, 29. listopadu (vždy středa od 17:30)

Místo setkání

Akademie sociálního umění TABOR, Španělská 1073/10, Vinohrady, Praha 2. Vchod recepcí z ulice Na Smetance (bezbariérový vstup).

Zobrazit na google maps »

Cena

300,- Kč za jedno setkání
Výše poplatku by neměla být pro zájemce překážkou v účasti na seminárním cyklu, individuální dohody jsou možné.

Přihlášení do semináře

Nejsnáze se do semináře přihlásíte online pomocí webového formuláře. Ano, chci se přihlásit nyní »

Dále se můžete přihlásit i mailem a to na adresu posta@akademietabor.cz nebo telefonicky na číslech 233 382 492, 739 030 668, 731 117 370 . Prosíme, vždy uveďte: jméno, příjmení, trvalé bydliště a kontakt (telefon nebo mail).

Závazná příhláška do semináře Léčivá moc pohádek

Přihláška* = povinné pro vyplnění

Další semináře

Seznamte se i s ostatními semináři pro veřejnost: