Barevné večery

Vybraná témata z arteterapie

Srdečně Vás zveme na umělecké večery nazvané Barevné večery - Vybraná témata z arteterapie. Seminář bude probíhat od 18:00 v Akademii sociálního umění Tabor.

Arteterapie umožňuje vnitřní prožitek pomocí uměleckých terapeutických technik – malování, kreslení a modelování tak, aby nastala harmonie mezi duší, duchem a tělem. Člověk se tak může aktivně rozvíjet a pracovat na sobě na různých úrovních.

Základy tohoto terapeutického umění položily ve dvacátých letech minulého století dvacátého století Margaretha Hauschková a Liane Collot d´ Herbois. Anthroposofická arteterapie se dále rozvíjí v kontextu anthroposofické medicíny a vzdělávání v oblasti léčebné pedagogiky a sociální terapie.

Malování je jako pramen, který nás pokaždé znova překvapí a poskytuje nám nekončící sebepoznání a uvědomění skrze poznání světa.

Margaretha Hauschková

Termíny a čas

Vzhledem k současné situaci budou semináře pokračovat, jakmile to bude možné. Děkujeme za pochopení.

11. března 2021 od 18.00 hod
8. dubna 2021 od 18.00 hod.
6. května 2021 od 18.00 hod.
10. června 2021 od 18.00 hod.

 

Lektor

Bc. Ada Rosin, dipl. Arteterapeut 

Ada Rosin studovala umění a speciální pedagogiku v Izraeli (Kaye College for Education, Beer Sheva), poté v Německu (College for Art Therapy, Blaubeuren) pokračovala ve studiu arteterapie. Má bohaté terapeutické zkušenosti při práci v sociálních zařízeních zejména s lidmi s mentálním postižením a na klinikách v mnoha zemích (Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Izrael). V roce 2012 vedla první anthroposofické studium umělecké terapie v ČR na Akademii sociálního umění Tabor, poté vedla arteteraputické prosemináře a v září 2018 chystá další běh studia anthroposofické arteterapie. V současné době se věnuje lektorování, vedení kurzů a individuální terapeutické práci.

Cena

Cena za jedno setkání je 300 Kč, studenti a členi Akademie 200 Kč.

Přihlásit se - Barevné večery