Barevné večery

Vybraná témata z arteterapie

Srdečně Vás zveme na umělecké večery nazvané Barevné večery - Vybraná témata z arteterapie. Seminář bude probíhat termíny od Ady od 18:00 v Akademii sociálního umění Tabor.

Arteterapie umožňuje vnitřní prožitek pomocí uměleckých terapeutických technik – malování, kreslení a modelování tak, aby nastala harmonie mezi duší, duchem a tělem. Člověk se tak může aktivně rozvíjet a pracovat na sobě na různých úrovních.

Základy tohoto terapeutického umění položily ve dvacátých letech minulého století dvacátého století Margaretha Hauschková a Liane Collot d´ Herbois. Anthroposofická arteterapie se dále rozvíjí v kontextu anthroposofické medicíny a vzdělávání v oblasti léčebné pedagogiky a sociální terapie.

Malování je jako pramen, který nás pokaždé znova překvapí a poskytuje nám nekončící sebepoznání a uvědomění skrze poznání světa.

Margaretha Hauschková

Termíny a čas

23. 1. v 18:00
27. 2. v 18:00
19. 3. v 18:00
23. 4. v 18:00
14. 5. v 18:00
11. 6. v 18:00

Lektor

Bc. Ada Rosin, dipl. Arteterapeut 

Ada Rosin studovala umění a speciální pedagogiku v Izraeli (Kaye College for Education, Beer Sheva), poté v Německu (College for Art Therapy, Blaubeuren) pokračovala ve studiu arteterapie. Má bohaté terapeutické zkušenosti při práci v sociálních zařízeních zejména s lidmi s mentálním postižením a na klinikách v mnoha zemích (Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Izrael). V roce 2012 vedla první anthroposofické studium umělecké terapie v ČR na Akademii sociálního umění Tabor, poté vedla arteteraputické prosemináře a v září 2018 chystá další běh studia anthroposofické arteterapie. V současné době se věnuje lektorování, vedení kurzů a individuální terapeutické práci.

Cena

Cena za jedno setkání je 300 Kč, studenti a členi Akademie 200 Kč.

Přihlásit se - Barevné večery