Letní seminář arteterapie

Rytmus jako tvořivý element

8. července - 9. července 2022

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na letní výtvarný workshop s názvem Rytmus jako tvořivý element. Workshop je určen pro každého, kdo má chuť tvořit a intenzivně zažít rytmus v tvořivém elementu.

Rytmus je všude kolem nás, je přirozenou součástí našeho života. Je pro nás dobře známý, avšak v dnešní době zároveň těžko uchopitelný. V přírodě nacházíme rytmus v podobě střídání dne a noci, střídání ročních období a stejně tak nacházíme rytmus v nás – v dechu, v tepu našeho srdce, v řeči, v chůzi. Rytmem jsme s přírodou spojeni a vzájemné působení nás vede k vědomému vnímání ročního koloběhu a života samého. Jakmile je však rytmus narušen, může se projevit nemoc, nesoulad, který nás ze spojení se světem vytrhává a tak ztrácíme životní síly a schopnost toto spojení se světem vnímat a prožívat. V rytmu se nachází léčivá síla, harmonie, která v nás rozvíjí cit pro krásno. Skrze uměleckou tvorbu se tak budeme snažit uchopit rytmus jako tvořivý element.

V rámci workshopu pro Vás budou připraveny různorodé techniky a témata:

  • Nádech a výdech
  • Noc a den
  • Roční koloběh

Lektor

Bc. Ada Rosin, dipl. Arteterapeut
Ada Rosin studovala umění a speciální pedagogiku v Izraeli (Kaye College for Education, Beer Sheva), poté v Německu (College for Art Therapy, Blaubeuren) pokračovala ve studiu arteterapie. Má bohaté terapeutické zkušenosti při práci v sociálních zařízeních zejména s lidmi s mentálním postižením a na klinikách v mnoha zemích (Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Izrael), kde také pracovala s lidmi s rakovinou. V roce 2012 vedla první anthroposofické studium umělecké terapie v ČR na Akademii sociálního umění Tabor, poté vedla arteteraputické prosemináře a v září 2018 chystá další běh studia anthroposofické arteterapie. V současné době se věnuje lektorování, vedení kurzů a individuální terapeutické práci. V Akademii Tabor vyučuje předmět Arteterapie, je vedoucím oboru Arteterapie.

Seminář bude probíhat v Akademii sociálního umění Tabor (Prokopská 8, Praha 1, 118 00) v termínu 8.7. - 9.7. 2022, pátek 17:00 – 20:00, sobota 9:00 – 18:00. Cena workshopu je 2500 Kč, pro a členy a studenty Akademie 2300 Kč. Veškerý výtvarný materiál bude k dispozici na semináři.

Pro přihlášení prosíme napište mail na posta@akademietabor.cz a do 1.7. 2022 uhraďte zálohu 1000 Kč na účet 2200310096/2010.

Přihlásit se - Letní seminář arteterapie