Letní seminář arteterapie

Terapeutická vývojová řada - metamorfóza

3. srpna – 6. srpna 2020, Akademie sociálního umění Tabor

Zveme Vás na další letní umělecký workshop tentokrát s tématem Terapeutická vývojová řada - metamorfóza. Workshop je určen pro každého, kdo má chuť tvořit a intenzivně se ponořit do uměleckého procesu.

Vývojové řady jsou terapeutická cvičení metamorfózy, proměny jednoho stavu do druhého. Ve cvičení je hluboká intimita, spojení se jak s procesem tvorby, tak s předmětem proměny. Cvičení lze umělecky ztvárnit malířsky i sochařsky. Jednotlivé kroky mají mezi sebou vnitřní spojení, vývojový rytmus, metamorfózu a zároveň provázanost jednoho kroku do druhého. Arteterapeutka Dr. Hauschka nám dala několik příkladů, které lze v terapii použít - například řadu od západu k východu slunce, od semena rostliny ke vzrostlé rostlině a opět k semenu, vnitřní chrámové kouzlo… Tato cvičení jsou vždy přizpůsobena nebo upravena pro konkrétního klienta nebo v našem případě účastníka kurzu.

Při malování této řady můžeme zažít zmíněné a další kvality velmi blízkým způsobem, můžeme sledovat přírodní zákony, spojit se s nimi, nalézt propojení s vnějším světem a stejně tak vytvořit osobní vnitřní metamorfózu. Můžeme tak přijít k vnitřnímu klidu a harmonii. V průběhu kurzu budeme malovat jednu z těchto sérií - řad, podle času a potřeb můžeme samozřejmě prozkoumat další terapeutická cvičení.

Lektor: Bc. Ada Rosin, dipl. arteterapeut
Ada Rosin studovala umění a speciální pedagogiku v Izraeli (Kaye College for Education, Beer Sheva), poté v Německu (College for Art Therapy, Blaubeuren) pokračovala ve studiu arteterapie. Má bohaté terapeutické zkušenosti při práci v sociálních zařízeních zejména s lidmi s mentálním postižením a na klinikách v mnoha zemích (Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Izrael), kde také pracovala s lidmi s rakovinou. V roce 2012 vedla první anthroposofické studium umělecké terapie v ČR na Akademii sociálního umění Tabor, poté vedla arteteraputické prosemináře a v září 2018 chystá další běh studia anthroposofické arteterapie. V současné době se věnuje lektorování, vedení kurzů a individuální terapeutické práci. V Akademii Tabor vyučuje předmět Arteterapie, je vedoucím oboru Arteterapie.

Seminář bude probíhat v Akademii sociálního umění Tabor (Španělská 10, Praha 2, 120 00) v termínu 3.8. - 6.8. 2020 vždy od 10:00 - 17:00.

Cena workshopu je 3000,- Kč. Pro studenty a členy Akademie Tabor 2700 Kč. Při přihlášení prosíme o zaslání zálohy 1000,- Kč na účet 2200310096/2010 (Fio).

Přihlášky prosím posílejte do 25. července 2020.

Přihlásit se - Letní seminář arteterapie